Aldemir'den Bircan'a ağır suçlama

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 49 comments

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir hakkında gündeme gelen ‘yasak aşk’ iddiasıyla ilgili Aldemir cephesinden açıklama geldi. Eski ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın çok ağır ifadelerle suçlandığı açıklamada, Bircan’ın Aldemir’i görevden aldırmak için kumpas kurduğu ileri sürüldü.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir hakkında, Diş Hekimliği Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisiyle yasak aşk yaşadığı ileri sürülmüştü.

Aldemir’in avukatı Pınar Cengizoğlu, gündeme gelen iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamada, Aldemir’in rektörlük görevine atanmasının ardından kendisini görevden aldırmak isteyen bir grubun, Aldemir hakkında karalama kampanyası başlattığı ve asılsız iddialarda bulunduğu savunuldu. ‘ADÜ’de yasak aşk’ başlıklı haberin de karalama kampanyasını parçası olduğu, söz konusu iddialarda adı geçen kadının öğrenci olduğu öne sürülen Diş Hekimliği Fakültesinde Yüksek Lisans programının dahi yer almadığı belirtildi. 

“150 BİN TL İSTEDİ”

Haberde adı geçen H.Y.’nin şantajla para istediği ve bunun video kaydı ile ispatlandığı belirtilen açıklamada, H.Y. hakkında daha önce tehdit, şantaj ve hakaret suçlarından suç duyurusu yapıldığı vurgulandı. Açıklamada şöyle denildi:

“H.Y. isimli şahıs, soruşturmadaki delillerden de anlaşılacağı üzere müvekkilimden 150 bin lira para istemiştir. Soruşturma dosyasında video kaydı sunulmuştur. Aydın Cumhuriyet Savcılığında yürütülen soruşturmada, H.Y. isimli şahsın eşi S.Y.’nin ifadesinde müvekkilimle hiçbir ilişkisi ve ilgisinin olmadığını ifade etmiştir. Bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu şahıs hakkında adli kontrol şartı uygulanmıştır.”

“BİRCAN KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTÜYOR”

Avukat Pınar Cengizoğlu’nun açıklamasında, H.Y. ile eski Rektör Cavit Bircan’ın 34 kez görüştüğüne dair HTS kayıtlarının dava dosyasına girdiği vurgulandı.

Açıklamada, “Dava dosyasındaki delillerden de anlaşılacağı üzere, H.Y.’nin önceki ADÜ Rektörü Cavit Bircan ile 34 kez görüştüğü ispatlanmıştır. Şüpheliler hakkında tehdit, şantaj ve hakaret suçundan dolayı müvekkilim suç duyurusu yapmıştır. Buna rağmen, H.Y. isimli şahıs müşteki gibi gösterilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Gündeme getirilen iddiaların arkasında Cavit Bircan’ın olduğu ileri sürülen açıklamada, “Cavit Bircan ve K.K. isimli şahıslar tarafından, müvekkilimi görevden aldırmak için her türlü kumpas ve karalama kampanyası yürütülmüştür. Müvekkilim göreve başladığından bu yana, ADÜ’de değişimi istemeyen kişiler tarafından sürekli müvekkilime karşı karalama kampanyası yürütülmektedir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 17:16

Yorumlar