<b>Diş</b> Tedavileri

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 94 comments

Klinikte Sunulan Hizmetler

Klinikte diş tedavilerinin hepsi yapılır. Türkiye zirkonyum diş merkezinde kaliteli malzeme kullanımı esastır. Kullanılan cihazlar modern cihazlardır.

Merkezde sunulan hizmetler şunlardır:

· Diş beyazlatma

· Diş taşı ve tartar temizleme

· İmplant

· Diş dolgusu

· Kanal tedavisi

· Kaplama

· Ortodonti tedavisi

· Gülüş tasarımı

· Çocuk diş tedavileri

Çocuk diş tedavileri bu alanda uzman kişiler tarafından yapılır. Gereken durumlarda farklı branşlara ait hekimlerin ortak çözümü hastaya uygulanır.

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk diş hekimliği çok hassas bir branştır. Hekimin yaptığı iş kadar çocuklarla olan iletişiminin de kuvvetli olması gerekir. Çocuklarda süt dişleri ve kalıcı dişlerin tedavisi farklı zamanlarda yapılır. Merkezde yapılan tüm tedaviler mutlaka eğitim ile sonuçlandırılır. Çocukların beslenmesi, diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması, ortodontik problemlerin engellenmesi gibi bir çok kavram uzman diş hekimi tarafından sizlere anlatılır. Çocuklarda gereken komplike tedavilerde bir kaç tane hekim aynı anda tedavi protokolüne katılır.

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi eksik olan dişlerin yerine yapılan tedavi şekilleridir. Seçilen implnatın ana malzemesi çok önemlidir. Çene kemiğine iyi tutunması ve alerjenik özellik göstermemesi gerekir. İmplant tedavisi öncesinde bazı tetkikler kişiden istenir. Tetkik sonucuna göre kişinin implant tedavisine uygun olup olmadığına karar verilir. Türkiye implant kliniğinde uygulanacak her tedavi, kişinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda yapılır.

Dişlerin ana fonksiyonu korunurken estetik olarak da iyi bir tasarım yapılmış olur. Çene kemiğinin yeterliliği önemlidir. Yetersiz kemik dokusu bulunan durumlarda ekstra tedaviler ile kemik dokusu arttırılır. Uygulama daha sonra yapılır. İmplant mutlaka uzman ellerde yapılması gereken bir uygulamadır. Aksi halde sinüslere kaçabilir veya yüz sinirlerine zarar verebilir. Böyle durumlarda geri dönüşümü zor olan durumlar ortaya çıkar.

Kanal Tedavisi

Ağız içinde var olan her diş çok önemlidir. Ana dişlerin yerini hiç bir diş tutmaz. O yüzden var olan dişin korunması önceliklidir. Merkezde yapılan her uygulamada dişler korunur ve diş kaybı önlenir. Kanal tedavisinde diş köküne inilir ve tedavi edilir. Var olan çürükler temizlendikten sonra diş dolgusu yapılır.

Kanal tedavisinde diş kökü tedavi edilir. Diş hekimine gitmek için illa ki bir diş sorununuzun olması gerekmez. Rutin kontroller içinde diş hekimini ziyaret etmeniz gerekir. İmplant Türkiye kliniğinde yapılan tedaviler ve ücretleri için diş hekimi ile birebir görüşmeniz gerekir. Kliniği sosyal medyadan takip ederek tedavi alan kişilerin yorumlarını okuyabilirsiniz. Yapılan her tedavi kişiye özeldir.

Yorumlar