Bilgi Köprüsü kendini aştı

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 156 comments

YKS-2019’da elde ettiği Türkiye dereceleriyle başarılarını bir kez daha perçinleyen Bilgi Köprüsü Üniversiteye Hazırlık Özel Öğretim Kursu’nda 2019-2020 öğretim yılının startı verildi.

Kocaeli Denge

Kocaeli Denge

19 Ağustos 2019 Pazartesi 09:15

İzmit Yenişehir Mahallesi Destanlı Sokak’ta bulunan Bilgi Köprüsü Üniversiteye Hazırlık Özel Öğretim Kursu, geçen yıl YKS’de (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Türkiye sıralamasında ilk 100’de 3 derece elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu yıl ilk 100’de 4, ilk 1000’de 27 dereceyle yer alarak başarısını perçinleyen Bilgi Köprüsü, aynı zamanda çıtayı bir adım daha yukarı taşımanın mutluluğunu yaşadı. Ayrıca 2019-YKS’ye giren öğrencilerden 45’i Tıp, 12’si Diş Hekimliği, 14’ü Eğitim Bilimleri, 26’sı Hukuk, 17’si Mimarlık, 34’ü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 7’si Psikoloji, 11’i Eczacılık, 5’i Veterinerlik ve 35’i Sağlık Bilimleri bölümlerine yerleşerek, Bilgi Köprüsü’nün bu yıl ki gurur tablosunu oluşturdu.

YENİ DÖNEM BAŞLADI

banner306
Her yıl başarılarını artırarak sürdüren Bilgi Köprüsü’nde 2019-2020 öğretim dönemi ise bu hafta itibariyle başladı. Bu yıl üniversite sınavına girecek 12.sınıf öğrencileriyle yeni dönemin startı verildi. Kayıt için 9, 10, 11, 12 ve mezun öğrenciler için çok az sayıda kontenjan kaldığı, detaylı bilginin kurumdan alınabileceği bildirildi. Öte yandan Bilgi Köprüsü’nde her yıl olduğu gibi dersler yine 12’şerli özel sınıflarda devam edecek. Başarının en önemli halkası olan öğretmen kadrosu ise bu yıl alanında uzman yeni eğitimcilerle güçlendirildi. Yeni kadro, ders zili çalmadan önce geçen hafta Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz’ın öncülüğünde bir araya geldi. Korkmaz öğretmenlerle yaptığı toplantıda kurumun vizyonu hakkında konuşma yaptı. 

KORKMAZ’DAN KUTLAMA

Eğitimde 17 yıllık tecrübeleri bulunduğunu belirten Korkmaz, “Çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe sağlam birer birey olarak hazırlamak ve onları doğru hedeflere ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin başarısında elbette emeği bulunan okul idareci ve öğretmenleriyle, değerli ailelerine de teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıda en iyi dereceleri elde eden öğrenciler Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’ni tam burslu kazanan Osman Berke Yıldırım, Hacettpe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesini kazanan Nadir Can Koçak, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Kemal Faruk Yılmaz ve Uluslararası Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesini tam burslu kazanan Sezgin Er’e çeyrek altın ve teşekkür belgesi de verildi.

banner371

Yorumlar