Bolu İzzet Baysal ADSM’de 3 Ay Sonrasına Randevu

04 April 2013 Thursday, 20:38

Bolu İzzet Baysal Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde yoğunluk nedeniyle aylar sonrasına randevu verilmesi şikayet konusu haline geldi. Bolu İzzet Baysal Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ndeki yoğunluk nedeniyle hastaların büyük çoğunluğunun Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne sevk edildiği belirtilirken, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Özmen bir itirafta bulundu.

3 ay sonraya gün verildiği ve bu eksiklikten haberdar olduklarını dile getiren Murat Özmen, “Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde uzman diş hekimleri görev yapıyor. Bizim hastanemizde henüz yeterli sayıda uzman diş hekimimiz yok. Mecburi hizmet kapsamında uzman diş hekimi görevlendirilmesi için kurumumuzla görüştük. Türkiye genelinde de hekim sayısı az olduğu için nüfusa orantılı, eşit şekilde Bakanlık dağıtmaya çalışıyor. Biz de hissemize düşen uzman diş hekimlerini istedik. İnşallah önümüzdeki aylar içersinde uzman diş hekimlerimiz gelirse, bu randevu süresini kısa mesafelere çekeceğiz” dedi.

Hastanede uzman diş hekimi sayısının çok az oluşu nedeniyle aylar sonrasına randevu verilebildiği ifadelerine karşılık ise Bolu’nun diş sağlığı konusunda Türkiye genelinde iddialı olabileceğine yönelik sözler hatırlatıldı. Bolu’nun fizik tedavinin yanı sıra ağız diş sağlığında da önemli merkezlerden biri haline getirilebilmesi yönündeki hedeflere dikkat çekilmesine Murat Özmen, şu sözlerle yanıt verdi: Diş hekimliğinde de pek çok farklı uzmanlık alanları var. Çene cerrahisi, endodonti, pedodonti gibi branşlar var. Yeterli olmadığı için üniversiteye gönderiliyor. Bizde bu konuda talebimizi dile getirdik. İleriki günlerde ataması yapılacaktır. Biz Bolu’da kamu ve özel hastaneleri ayrı tutmuyoruz. Hepsinin ortak çalışması ile bu sağlık turizmi gelişecektir.”

Kaynak: www.boluekspres.com

Yorum yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz