Konyalı Doktorlar Azez Çadır Kentlerinde

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 126 comments

Yurt içinde ve yurt dışında sağlık ve tıbbi yardım çalışmalarında bulunan AID (Uluslararası Doktorlar) Derneği Başkanı Diş Hekimi Mustafa Necati ÖZKAN, Konya AID Derneği olarak insani ve islami değerlerden yola çıkarak, sağlık hizmetlerinin yetersiz olduğu coğrafyalarda ve afet bölgelerinde yaşayan insanların yanında olmayı kendisine görev edinen bir derneğiz. 
8 yıldır devam eden Suriye iç savaşı, devletimizin destekleriyle güvenliği sağlanan Azez bölgesine ve çevre kamplarına, AID Konya olarak kasım ayından beri her ay düzenli bir şekilde savaştan etkilenen özellikle kamplarda yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak amacıyla “Her ay düzenli olarak Suriye çadır kamplarına Sağlık Ekibi gönderme” projesini başlattık. 2018 Kasım ayından itibaren Suriyeye sağlık ekibi gönderiyoruz. Bu ay içerisinde de 2 diş hekimi, 1 Acil Hekimi ve 1 Eczacı ile birlikte Suriye’nin Azez bölgesindeki kapmlarda Ağız ve Diş Sağlık taramasını gerçekleştirdik. Bu taramayı 2 çadır kampında yaklaşık 140 kişinin dolgu ve diş tedavilerini gerçekleştirdik. Bu taramalar bundan sonraki aylarda da devam edecek önümüzdeki aylar içerisinde “Sünnet ve Göz Tarama” programları olacaktır.
ÖZKAN sözlerine şöyle devem etti; Bize bu desteği veren Bağışçılarımıza,Genel Kurulu Üyelerine ve sahada bize öncülük eden başta Kilis İHH ve İHH İnsani Yardım Vakfı’na  şükranlarımızı  sunarız. HATİCE KARAKUŞ

Yorumlar