KOVİD-19 Sonrası <b>Diş Hekimliğinde</b> Normalleşme

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 96 comments

Kovid-19 salgınında en riskli meslek gruplarının başında diş hekimliği geliyor. Peki bu alanda normalleşme nasıl olacak? Hasta ve hekim sağlığının korunması için yeni dönemde ne gibi önlemler alındı? İşte uzman yanıtı.

Kovid-19 sonrası normalleşme adımlarında yeni uygulamaların en çok görüleceği alanlardan birisi sağlık. Hastalarla yakın temasın kurulduğu, salgın sürecinde en riskli mesleklerden biri olan diş hekimliğinde de yeni uygulamalar gündemde.

Tedbirler kliniklere girişte başlıyor.

Kliniğe gelirken olabildiğince refaketçi olmadan gelmelerini ve maske ile gelmelerini tavsiye ediyoruz. Kliniğe gelmeden ateş ölçümüne onay formu verilecek. Bekleme salonunda daha az hasta beklesin ve hijyenik olsun diye hasta araları 1,5 metre

düzenlensin. ikram dergi olmaması önemli.

Tedavi sürecinin olmazsa olmazı maske kullanımı.

Hekimin kişisel korunma ekipmanları N95 ya da FFP2 maske olacak.Bir koruyucu gözlük ve siperlik kullanımı şeklinde olacak. Saç koruyucu bone boyunluk gerekli olacak.

Diş hekimlerinin kullandığı el aleti ve cihazların steril olmasına normalleşme sürecinde daha da dikkat edilecek. Ürünlerin tek kullanımlık olmasına özen gösterilecek.

Diş hekimliğinde kullanılan döner başlı aletlerin sterilasyona sokulması gerekecek ya da böyle olmasına özen gösterilecek.

Kovid-19 salgını nedeniyle birçok kişi tedavilerini yarım bıraktı ya da sıkıntıları olsa bile hekime gitmedi. Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Prof.Dr.Defne Keçik Gür, hastaları tedavilerini aksatmamaları konusunda

uyarıyor.

KOVİD-19 Pandemisi başladığı dönemden itibaren tedavilerini erteleyen hastalar etkilendiler. İhtiyacı olan acil hastaların tedavisi ile beraber protez hastalarının tedavileri de gerçekleşecek. Hastaların tedavilerini aksatmamaları ilerde ciddi problem

oluşmaması için işlemlerin ertelenmemesini tavsiye ederim

Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorumlar