Lütfü Türkkan, çocuk doktoru sıkıntısını sordu

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 92 comments

İYİ Parti Grup Başkan Vekili, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis Genel Kurulu’nda Gebze ve Darıca’daki çocuk doktoru sıkıntısını dile getirdi. Türkkan şunları söyledi: “Gebze ve Darıca'daki hastanelerde çocuk doktoru sıkıntısı var. Hem özel hastanelerde hem de devlet hastanesinde mesai saati dışında çocuk doktoru bulmak neredeyse imkânsız. Bu nedenle, hastalar genellikle İstanbul Kartal'daki Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine ya da İzmit'teki hastanelere yönlendiriliyor.

İVEDİLİKLE GİDERİLMELİ

Çocuklarımızın ateşli hasta oldukları yetmezmiş gibi, o hâlde bir de uzaktaki hastanelere gece vakti götürülmeleri isteniyor. Bu sıkıntı yani Gebze ve Darıca'da mesai saatleri dışında çocuk doktoru bulunmaması sıkıntısı uzun zamandan beri de devam ediyor. Bölgedeki insanımız artık bu sorunun ivedilikle giderilmesini bekliyor. Sağlık Bakanı Sayın Koca Meclis Genel Kurulunda Sağlık Bakanlığı bütçesi görüşülürken, ‘2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere toplam 25 bin personelin atamasını gerçekleştireceğiz’ demişti.

BURADAN SORUYORUM

Şimdi buradan Sayın Bakana da sormak istiyorum; bu atama kapsamına Gebze ve Darıca'daki hastaneler de dâhil mi? Buradaki hastanelere çocuk doktoru ataması yapılması düşünülmekte midir? Gebze ve Darıca'daki hastaneler bu atamalara dâhil değilse bu ilçelerimizde ivedilikle çözüm bekleyen çocuk doktoru sıkıntısının giderilmesi için herhangi bir çalışmanız olacak mı Sayın Bakan? Bu sıkıntıyla ilgili nasıl bir düzenleme yapmayı düşünüyorsunuz?”

Yorumlar