Olaylar ve Yaşananlar | 02.11.2019

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 80 comments

ARAKLI’DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Araklı’da yeni hükümet konağı ile belediye hizmet binasının yapımına başlandı. Araklı Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ve Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Projenin yapılmasıyla birlikte belediye ve kaymakamlık binalarının yan yana olmasından dolayı vatandaşa çok daha hızlı hizmet verilecek. Proje 3 dönüm arazi üzerine yapılacak. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Çebi, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun sayesinde bu büyük projemizi hayata geçiriyoruz. Projenin yapımının tamamlanmasıyla birlikte eski binaların olduğu alanları kent meydanı projesiyle değerlendireceğiz. Hem yeni bir hizmet binası hem de Araklı’nın nefes almasını sağlayacak bir alan kazanacağız. Ayrıca Hükümet Konağı ve Belediye binalarının aynı çatıda toplanmasıyla vatandaşlarımız daha hızlı hizmet alabilecekler. Şu anda fore kazıkları çakılmaya başlandı” dedi.

RİZE İL ÖZEL İDARESİNDE DEĞİŞİM

Rize İl Özel idare Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren ilçelerdeki şantiye şefliklerine görev değişimi yaşandı. Başarılı çalışmaları ile bilinen İkizdere Şantiye Şefi Talat Keskin ile birlikte  Merkez Şantiye Şefi, Çamlıhemşin şantiye şefi ve Hemşin Şantieye şefi de görevden alındı. Görevden alınan şeflerin yerine İkizdere’ye Fatih Koçal, Rize Merkeze Ramazan Çelik, Çamlıhemşin’e Gafur Gür, Hemşin’e ise Selim Yazıcı atandı.

KADOSTRA BİTMEDİ

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Adem Abdioğlu, Türkiye’de kadastro çalışmalarının henüz tam olarak yapılamadığını belirterek bunun da başlıca nedeninin yaşanan terör olayları olduğunu söyledi. Abdioğlu, “Trabzon ilinde 26 mahallemizde hala tapulama ve kadastro çalışmalarını bitiremedik. Yani devletin güvencesi altına alamadığımız mahallelerimiz var. Türkiye geneline baktığımız zaman yüzde 98 oranda terör sıkıntılarımız var. Güneydoğuda terörden dolayı çalışma yapamadığımız ve tapulandırma yapamadığımız yerlerimiz var. Bizim bölgemizde genelde orman ve mera sıkıntıları var. İnsanlar kısır bir döngü içerisinde mülkiyet mücadelesi veriyorlar. İmar Barışı Yasası çıktı. Ne yazık ki devlet vatandaşıyla barışayım derken vatandaşıyla kavgalı hale gelmeye başladı” dedi.

11 MİLYON FİDAN

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de 11 Milyon Fidanı Toprakla Buluşturalım projesi kapsamında Gümüşhane Şiran İlçe Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi başkanlığında toplantı yapıldı. Gümüşhane Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikimi Arıtaş Köyü mevkiinde yapılacak etkinlikle toprakla buluşturulacak. Kaymakam Osman Oğuz Ekşi başkanlığında yapılan toplantıyla  ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarına düşen görevler belirlendi.

HOŞ GELDİN KARAKAŞ

TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilciliği, yeni Torul Kaymakamı Ömer Sait Karakaş ve Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir’i makamında ziyaret ederek teşekkür etti. TEMA Vakfı Gümüşhane Temsilcisi Yusuf Oral, Yardımcısı Demet Bayraktar ve Gümüşhane Üniversitesi Genç TEMA Kulüp Başkanı Seda Salantur ilk olarak Kaymakam Karakaş’ı ziyaret etti.

CANİKLİ’NİN DESTEĞİ

Giresun Yağlıdere Belediyesi’nin itfaiye aracı sorunu çözülüyor. MHP İl Başkanı Konal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin girişimleri sonucu, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Yağlıdere Belediyesine bir itfaiye aracı tahsis edileceğini açıkladı. Konal, itfaiye aracının bir hafta içerisinde Yağlıdere’de olacağını kaydetti.

HASTANE TAŞINSIN

Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, Göğüs Hastanesi’nin taşınmamasını istedi. Süral, “Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi kapatılmamalı, taşınmamalı, yatak kapasitesi (resmi yatak sayısı değil ) fiili olarak % 50 oranında düşürülmeli. Aksu’da yapımı tamamlanan hastane yeni bir devlet hastanesi olarak açılma onayı alınmalı. Göğüs Hastalıkları Hastanesi taşınmamalı ve kapatılmamalı, şu an rantabl olmayan % 40 doluluk oranıyla kullanılan öğrenci yurduna nakledilmeli ve bu hastanenin yatak ve odaları nitelikli hale getirilmeli.  Kapasitesi artırılmalıdır.  Boşaltılacak Göğüs Hastanesi binası üniversitenin talebi halinde Diş Hekimliği Fakültesine devredilmelidir.   Yeni Devlet Hastanesi eğitim araştırma hastanesi  olarak Resmi yatak sayısı 350 olarak değil 200-250  yatak kapasitesi ile ilk etapta açılmalı, peyderpey  personel takviyesi yapıldıkça 350 yatak kapasitesine  çıkarılmalıdır” açıklamalarını yaptı.

Yorumlar