Recep Tarhan <b>Diş</b> Polikliniği'nin açılışı gerçekleştirildi

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 21 comments

SONGÜL KONAR

Yeni yerine taşınan Recep Tarhan Diş Polikliniği’nin açılışı, dün, saat 14.00 sıralarında gerçekleştirildi. Açılışa; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Op. Dr. Ahmet Alparslan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çetin, iş insanı Oktay Tarhan ve sağlık personeli katıldı.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program daha sonra Ahmet Alparslan’ın konuşmasıyla devam etti.

2017 yılından bu yana hizmet vermekte olan Recep Tarhan Diş Polikliniği’nin yeni yerine taşındığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Alparslan, şunları söyledi: “Recep Tarhan Diş Polikliniği, Keşan Devlet Hastanesi eski binasında B blokta giriş katında halkımıza hizmet verecektir. Bizim şuanda, 10 tane diş ünitemiz var, 8’de diş hekimi arkadaşımız burada görev yapmaktadır. Bu arkadaşlarımızdan 7’si hastanemizde, 1’i de, İpsala’da devamlı olarak görevlidir. Ayrıca, 1 tane daha diş hekimimiz gelecektir. Böylece, 9 diş hekimi bölgemizde hizmet verecektir. Klinik destek biriminde 2, diş protez teknisyeni 1, laboratuar elemanı olarak dışarıdan 2, veri giriş elemanı 1, diğer personel anlamında 2 kişi hizmet vermektedir. Arkadaşlarımızın iyi hizmetler verdikleri için, çok yakın zaman içerisinde Ağız Diş Sağlığı Merkezi ihtiyacımız doğacaktır. Verilen bir hizmetin sürdürülebilir olması için en güzel yöntem, sürdürülebilir olmasıdır. Şuanda, bulunduğumuz bina böyle bir hizmet vermeye uygundur.”

“HİZMETİMİZ HER GEÇEN GÜN ARTMAKTADIR”

Ahmet Alparslan sözlerine şöyle devam etti: “Keşan’ın çevresinin geniş olması ve Güney Trakya’yı kapsaması nedeniyle, hizmetimiz her geçen gün artmaktadır. 2017 yılında diş polikliniğimize, 22 bin 613, 2018 yılında 25 bin 465, 2019 yılında ise şuana kadar 21 bin 194 hastamıza hizmet verdik. Diş çekimi sayısı, 2017 yılında 8 bin 227, 2018 yılında 10 bin 904, 2019 yılında şuana kadar 8 bindir. Panoramik röntgen cihazımızla bu yıl hizmet vermeye başladık. Bu cihazımızla 2 bin 336 röntgen çekimi yapıldı ve bundan sonra da hizmet vermeye devam edecektir. Tarhan ailesinin vermiş olduğu destekle eksikliklerimizi gideriyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.”

“İNSANOĞLU VAR OLDUĞU SÜRECE, DİŞ HASTALIKLARINA ÇARELER ARANMIŞTIR”

Ahmet Alparslan sözlerini şöyle tamamladı: “Diş hekimliği ve diş sağlığı olarak, insanoğlu var olduğu günden bu yana devamlı olarak, bir arayış içerisinde olmuştur. Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Diş Hekimleri Birliği’nin raporları, ağız ve diş sağlığında oluşan hastalıklar, patolojiler diğer enfeksiyona bağlı olmayan kalp, sindirim sistemi, akciğer ve kronik hastalıklarda ağız ve diş sağlığının çok önemli olduğu ispatlanmıştır. İnsan var olduğu sürece, diş hastalıklarının farkına varıp, bunun için çeşitli çareler aramışlardır. Geçmiş yıllarda, diş çürükleri için sakız ve bazı maddeler karıştırılarak dolgu yapıldığını görmekteyiz.”

Alparslan, daha sonra diş hekimliğinin geçmişi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Konuşmaların sona ermesinin ardından Recep Tarhan Diş Polikliniği’nin yeni yerindeki açılışı gerçekleştirildi. Açılışın arından protokol üyeleri, poliklinikleri ziyaret etti. Ziyarette, doktorlar tarafından protokol üyelerine bilgilendirmede bulundu. Daha sonra katılımcılara ikramlarda bulunuldu. İkramların ardından program sona erdi.

Yorumlar