Samsun'da geleceğin <b>hekimleri</b> 'beyaz önlük' giydi

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 126 comments

Okullarını tamamladıklarında diş hekimi ve doktor olacak 36 öğrenci, Samsun'da Çarşamba Devlet Hastanesinde 2'incisi düzenlenen Beyaz Önlük Buluşması programında doktor büyükleri ile bir araya geldi. Aileleri ve öğretmenleriyle birlikte programa katılan öğrencilere beyaz önlükleri, Çarşamba İlçe Sağlık Müdürü Doktor Şevki Gülay, Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Turan Bilgili ve hastane doktorları giydirdi.

BİZİM İÇİN MUTLULUK

Programda konuşan Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Turan, tüm öğrencilere başarılar diledi. Başhekim Bilgili, “İlçemiz okullarından mezun olarak tıp ve diş hekimliği fakültelerini kazanan öğrencilerimizle, hastane yönetimimiz tarafından 2'incisi düzenlenen Beyaz Önlük Buluşması organizasyonunda bir araya geldik. Hastane yönetimimizin, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün, öğrencilerimizin, ailelerimizin, öğretmenlerimizin ve hastanemizde görev yapan hekimlerimizin katılımı ile hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz programda öğrencilerimize ilk beyaz önlüklerini bizlerin giydirmesinin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Programda öğrencilere, Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil'in “Gençlerle Başbaşa” isimli kitabı ile çeşitli hediyeler de verildi.

Ahmet Naci KILAVUZ

Yorumlar