MoHAP Müsteşarı, COVID-19 hastaları için Ras Al Khaimah'daki Obaidullah Hastanesini ziyaret etti

DİŞHEKİMİ

HABERLER / DİŞHEKİMİ 114 comments

  • وكيل وزارة الصحة يتفقد المرضى والخدمات بمستشفى عبيدالله في رأس الخيمة
  • وكيل وزارة الصحة يتفقد المرضى والخدمات بمستشفى عبيدالله في رأس الخيمة

RAS AL KHAİMAH 15 MAYIS 2020 WAM Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) Müsteşarı ve Emirlik Sağlık Hizmetleri Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohamed Salim Al Olama, son zamanlarda yeni koronavirüs (COVID-19) hastalarının tedavisine tahsis edilen hastanelerden biri olan Ras Al Khaimah'daki Obaidullah Yaşlı Hastanesi'ni ziyaret etti.

Ziyaret, hastanelerdeki operasyonel süreçlerin hazır olup olmadığını belirlemek ve tıbbi kadroların hastalara gerekli tıbbi ve sağlık bakımını sağlama çabalarını yakından öğrenmek için bir dizi saha ziyaretinin bir parçası olarak geliyor.

Teftiş gezisi sırasında Al Olama, bir hastadan virüs bulaşması nedeniyle COVID-19 ile enfekte olan Emirlik vatandaşı diş hekimi Muhra Abdul Rahim Al-Awadi'nin ziyaretini şahsen gerçekleştirken tedavi gelişimini takip etti.

Ulusal bir verme, sadakat ve fedakarlık örneği olarak memleketine gösterdiği özen ve özveri için takdirini ifade ederken, Al Olama, MoHAP'ın sağlık sektöründeki ulusal kadrolarla gurur duyduğunu ve enfeksiyonun önlenmesine yönelik en iyi yöntemlerin sağlanması yoluyla çalışanlarının sağlığına büyük önem verdiğini söyledi.

Al-Awadi, Al Olama'ya, tam iyileşmesinden sonra özenle çalışmaya devam etmesini memnuniyetle karşılayan ve motive ettiği ziyaret için teşekkür etti ve BAE'nin yenilikçi kök hücre tedavisi yoluyla olağanüstü tıbbi bakım aldığını açıkladı.

Şu anda, ateş veya solunum zorluğu belirtileri olmadığını ve iyileşmekte olduğunu ve Obaidullah Hastanesindeki sağlık personelinin bu kadar etkili sağlık hizmeti sağlama çabalarını övgüde bulunduğunu belirtti.

Tıbbi ekipman ve malzemelerin mevcudiyeti ve yeterli ilaç stoğu sayesinde hastaların sağlık durumları ve gerekli tıbbi bakımı aldıkları konusunda bilgilendirilirken Al Olama'ya Bakanlık Hastaneleri Sektörü Müsteşar Yardımcısı ve Emirlik Sağlık Hizmetleri Şirketi Genel Müdürü Dr. Youssif Al Serkal eşlik etti.

Çevirmen: Esmeralda Angun.

http://wam.ae/en/details/1395302842941

WAM/Turkish


Yorumlar